VM-kvalifiseringen til Norge ga super omsetning i Oslos uteliv. Sammenlignet med en vanlig torsdag doblet omsetningen seg. Nå er det fotballfeber i Norge foran landskampen mot Italia på San Siro stadion i Milano.

Det viser ferske tall Oslo Handelsstands Forening har hentet inn fra BankAxxept. Omsetningen var 87 % opp fra forrige torsdag. Daniel Lea, adm. dir i Oslo Handelsstands Forening var selv både på kampen og på Proud Mary i etterkant, og kan rapportere om kjempestemning i Oslos uteliv.

«Hele Norge var i seiersrus i går. Dette var så etterlengtet! Og det syntes godt på omsetningen i Oslos uteliv. I går hadde mange behov for å feire», sier Lea, som organiserer byens utesteder.

Forventer kjempeomsetning under fotball-VM

For Oslos uteliv, som har gått gjennom tøffe tider med sviktende omsetning, er VM-kvalifiseringen til det norske fotball-landslaget en kjærkommen opptur.

«Det kommer til å bli et vanvittig trøkk i hovedstaden under Norges VM-kamper. For utelivet vil dette gi et veldig løft til sommeren. Vi gleder oss allerede! Ikke bare blir det gode dager for business, men det blir fantastisk stemning», sier Lea.

Han sier at utelivet nå vil forberede seg på hvordan de kan lage en fantastisk ramme rundt VM-deltakelsen til Norge.

«Fotball-VM gir alltid godt trøkk for utelivet, men denne gangen kan det bli eksepsjonelt. Slik Norge nå spiller, blir vi heller ikke overrasket om Norge går videre til sluttspillet. I så fall vil det bli helt elektrisk!»

For spørsmål, ta kontakt med Daniel Lea på 99 10 58 28 eller daniel@ohf.no

Skriv en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*