Sveriges danske landslagssjef i tårer etter å ha fått sparken av svenskene. Foto. Aftonbladet-

Hele Sverige har ropt etter hans avgang – nå er Jon Dahl Tomasson ferdig som svensk landslagssjef. Sveriges danske landslagstrener i fotball, John Thomassen , nektet å snakke svensk med de svenske spillerne. Han snakket helst engelsk og ble mektig upopulær på grunn av dette. Beslutningen ble tatt tirsdag, og ifølge Aftobladets opplysninger har det svenske fotballforbundets fotballsjef Kim Källström ringt rundt til landslagets kapteiner for å informere om beslutningen», skriver den svenske avisen, som er eid av Schibsted som også eier Svenska Dagbladet og norske Aftenposten..

I kjølvannet av gårsdagens hjemmetap mot Kosovo har Sveriges fotballforbund bestemt seg for å sparke Jon Dahl Tomasson.49-åringen tok over etter Janne Andersson i mars i 2024.  I fjor ledet dansken Sverige til gruppeseier i Nations League, men kvalifiseringen til det kommende verdensmesterskapet har vært en fiasko. 

Totalt endte dansken med ni seirer, to uavgjort og sju tap i sin tid som landslagssjef for Sveriges landslag.I likhet med de fleste andre i Sverige har den anerkjente svenske sportsjournalisten Johanna Frändén, vært tydelig på at danskens tid er forbi.  Sverige står i fare for å ryke ut i VM-kvalifiseringen til USA neste sommer, der det norske landslaget er nesten klare for VM i fotball, skriver Nordens Nyheter som også kalles » Nordic News.» på det svenske markedet.

Skriv en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*